INTERSPORT KAKSARI LIIGA

Nyt sinulla on mahdollisuus pelata INTERSPORT KAKSARI LIIGASSA!

MIKÄ ON INTERSPORT KAKSARI LIIGA?

  • INTERSPORT KAKSARI LIIGA on tenniksen kaksinpelin harrastesarja kaikille innokkaille tenniksen pelaajille.

TAVOITE?

  • Tavoitteenamme on luoda innokkaille tenniksen pelaajille uusia mahdollisuuksia nauttia tenniksestä. INTERSPORT KAKSARI LIIGAssa saa pelata edullisesti paljon tennisotteluita ilman varsinaista kilpailulisenssiä.

TOTEUTUS?

  • INTERSPORT KAKSARI LIIGAn ensimmäinen kausi pelataan helmi- ja maaliskuun aikana
  • Osallistumisen hinta määräytyy pelattavien otteluiden maksimimäärän mukaan – 5€/ottelu (esim. 8 ottelun sarja maksaa 40€).
  • Edullisen hinnan lisäksi  pelaajat saavat käyttöön sopivan määrän uusia palloja.
  • Pelaajat tekevät omat tunnukset tennishallin varausjärjestelmään, joilla varataan otteluiden ajankohdat.
  • Pelaajat saavat valmiiksi tehdyn alustavan otteluohjelman.
  • Otteluita saa pelata milloin tahansa tennishallilla on kenttä vapaana (6.00-23.30)
  • Pelikausimaksu tulee olla maksettuna ennen ensimmäistä ottelua.

OTTELUJEN SÄÄNNÖT

  • Ottelut pelataan nelinpelinä tunnin aikaotteluina (Tunnin vuoro)
  • Alkulämmittelylle on hyvä varata aikaa n. 5min
  • Ottelut pelataan tenniksen säännöillä ilman erävoittoja ja käytössä on ”no-ad –pelitapa”
  • Otteluvoitosta saa kaksi pistettä ja tasapelistä yhden
  • Mikäli pelaajat päätyvät sarjataulukossa
    tasapisteisiin, ratkaisee ensimmäisenä voitetttujen otteluiden
    lukumäärä, toisena keskinäinen ottelu ja kolmantena gamejen suhde.
  • Keskeneräinen peli (game) jää tunnin täyttyessä merkityksettömäksi.

ILMOITTAUTUMISET 15.2.2021 MENNESSÄ OSOITTEESEEN 
jukka.karjalainen@kats.fi

Ilmoittautumisessa tulee mainita:

  1. Pelaajan nimi ja yhteystiedot

    SARJATAULUKKO TIMANTTILOHKO

    PELAAJAOTTELUTVOITOTTASAPELITTAPPIOTPISTEETVOITETUT GAMETHÄVITYT GAMET
    Mikko Korhonen6501104729
    Pekka Saari9504106549
    Sakari Vehkaoja541195333
    Pepe Oja732385562
    Aki Rönkä33006288
    Veikka Oja430163222
    Taneli Niemi1011835087
    Mikko Haverinen320222425
    Matti Gröhn510422350
    Antti Jokinen1100296
    Ville Pöyhönen400402136
    Mikko Huovinen0000000

    Käännä puhelin vaakatasoon nähdäksesi enemmän tilastoja.

    SARJATAULUKKO KULTALOHKO

    PELAAJAOTTELUTVOITOTTASAPELITTAPPIOTPISTEETVOITETUT GAMETHÄVITYT GAMET
    Anssi Sirviö88001610636
    Matti Kanervo7601126942
    Saku Komulainen7601126740
    Jukka Seppänen840487164
    Olli Kokkonen731376052
    Jarkko Hyvärinen821555774
    Stig Homberg420243730
    Joonatan Mäkelä420242533
    Pekka Loikkanen710623983
    Erkki Halme710623586
    Sami Puhakka602423155

    Käännä puhelin vaakatasoon nähdäksesi enemmän tilastoja.

    X