INTERSPORT KAKSARI LIIGA

Nyt sinulla on mahdollisuus pelata INTERSPORT KAKSARI LIIGASSA!

MIKÄ ON INTERSPORT KAKSARI LIIGA?

  • INTERSPORT KAKSARI LIIGA on tenniksen kaksinpelin harrastesarja kaikille innokkaille tenniksen pelaajille.

TAVOITE?

  • Tavoitteenamme on luoda innokkaille tenniksen pelaajille uusia mahdollisuuksia nauttia tenniksestä. INTERSPORT KAKSARI LIIGAssa saa pelata edullisesti paljon tennisotteluita ilman varsinaista kilpailulisenssiä.

TOTEUTUS?

  • INTERSPORT KAKSARI LIIGAn ensimmäinen kausi pelataan helmi- ja maaliskuun aikana
  • Osallistumisen hinta määräytyy pelattavien otteluiden maksimimäärän mukaan – 5€/ottelu (esim. 8 ottelun sarja maksaa 40€).
  • Edullisen hinnan lisäksi  pelaajat saavat käyttöön sopivan määrän uusia palloja.
  • Pelaajat tekevät omat tunnukset tennishallin varausjärjestelmään, joilla varataan otteluiden ajankohdat.
  • Pelaajat saavat valmiiksi tehdyn alustavan otteluohjelman.
  • Otteluita saa pelata milloin tahansa tennishallilla on kenttä vapaana (6.00-23.30)
  • Pelikausimaksu tulee olla maksettuna ennen ensimmäistä ottelua.

OTTELUJEN SÄÄNNÖT

  • Ottelut pelataan nelinpelinä tunnin aikaotteluina (Tunnin vuoro)
  • Alkulämmittelylle on hyvä varata aikaa n. 5min
  • Ottelut pelataan tenniksen säännöillä ilman erävoittoja ja käytössä on ”no-ad –pelitapa”
  • Otteluvoitosta saa kaksi pistettä ja tasapelistä yhden
  • Mikäli pelaajat päätyvät sarjataulukossa
    tasapisteisiin, ratkaisee ensimmäisenä voitetttujen otteluiden
    lukumäärä, toisena keskinäinen ottelu ja kolmantena gamejen suhde.
  • Keskeneräinen peli (game) jää tunnin täyttyessä merkityksettömäksi.

ILMOITTAUTUMISET 15.2.2021 MENNESSÄ OSOITTEESEEN 
jukka.karjalainen@kats.fi

Ilmoittautumisessa tulee mainita:

  1. Pelaajan nimi ja yhteystiedot

    SARJATAULUKKO TIMANTTILOHKO

    PELAAJAOTTELUTVOITOTTASAPELITTAPPIOTPISTEETVOITETUT GAMETHÄVITYT GAMET
    Mikko Korhonen7601125633
    Antti Jokinen7502106038
    Pekka Saari10505106858
    Sakari Vehkaoja541195333
    Mikko Huovinen440083818
    Pepe Oja932586186
    Aki Rönkä33006288
    Veikka Oja430163222
    Mikko Haverinen420242935
    Taneli Niemi1111935397
    Matti Gröhn610522760
    Ville Pöyhönen400402136

    Käännä puhelin vaakatasoon nähdäksesi enemmän tilastoja.

    SARJATAULUKKO KULTALOHKO

    PELAAJAOTTELUTVOITOTTASAPELITTAPPIOTPISTEETVOITETUT GAMETHÄVITYT GAMET
    Anssi Sirviö99001811642
    Stig Homberg8602129039
    Matti Kanervo7601126942
    Saku Komulainen7601126740
    Jukka Seppänen1041598386
    Olli Kokkonen832386860
    Joonatan Mäkelä630363550
    Jarkko Hyvärinen821555774
    Pekka Loikkanen9108247107
    Erkki Halme710623586
    Sami Puhakka802623776

    Käännä puhelin vaakatasoon nähdäksesi enemmän tilastoja.

    X