INTERSPORT KAKSARI LIIGA

Nyt sinulla on mahdollisuus pelata INTERSPORT KAKSARI LIIGASSA!

MIKÄ ON INTERSPORT KAKSARI LIIGA?

  • INTERSPORT KAKSARI LIIGA on tenniksen kaksinpelin harrastesarja kaikille innokkaille tenniksen pelaajille.

TAVOITE?

  • Tavoitteenamme on luoda innokkaille tenniksen pelaajille uusia mahdollisuuksia nauttia tenniksestä. INTERSPORT KAKSARI LIIGAssa saa pelata edullisesti paljon tennisotteluita ilman varsinaista kilpailulisenssiä.

TOTEUTUS?

  • INTERSPORT KAKSARI LIIGAn seuraavakausi pelataan lokakuu – joulukuun aikana.
  • Osallistumisen hinta määräytyy pelattavien otteluiden maksimimäärän mukaan – 5€/ottelu (esim. 8 ottelun sarja maksaa 40€).
  • Pelaajat tekevät omat tunnukset tennishallin varausjärjestelmään, joilla varataan otteluiden ajankohdat.
  • Pelaajat saavat valmiiksi tehdyn alustavan otteluohjelman.
  • Otteluita saa pelata milloin tahansa tennishallilla on kenttä vapaana (6.00-23.30)
  • Pelikausimaksu tulee olla maksettuna ennen ensimmäistä ottelua.

OTTELUJEN SÄÄNNÖT

  • Ottelut pelataan nelinpelinä tunnin aikaotteluina (Tunnin vuoro)
  • Alkulämmittelylle on hyvä varata aikaa n. 5min
  • Ottelut pelataan tenniksen säännöillä ilman erävoittoja ja käytössä on ”no-ad –pelitapa”
  • Otteluvoitosta saa kaksi pistettä ja tasapelistä yhden
  • Mikäli pelaajat päätyvät sarjataulukossa
    tasapisteisiin, ratkaisee ensimmäisenä voitetttujen otteluiden
    lukumäärä, toisena keskinäinen ottelu ja kolmantena gamejen suhde.
  • Keskeneräinen peli (game) jää tunnin täyttyessä merkityksettömäksi.

ILMOITTAUTUMISET 22.10.2021 MENNESSÄ OSOITTEESEEN 
jukka.karjalainen@kats.fi

Ilmoittautumisessa tulee mainita:
Pelaajan nimi ja yhteystiedot

    SARJATAULUKKO TIMANTTILOHKO

    PELAAJAOTTELUTVOITOTTASAPELITTAPPIOTPISTEETVOITETUT GAMETHÄVITYT GAMET
    Antti Jokinen10703147956
    Mikko Korhonen7601125633
    Mikko Huovinen6600125425
    Pekka Saari10506107266
    Veikka Oja6501104830
    Sakari Vehkaoja641295841
    Aki Rönkä640285025
    Pepe Oja932586186
    Mikko Haverinen420242935
    Taneli Niemi1111935397
    Matti Gröhn810723382
    Ville Pöyhönen400402136

    Käännä puhelin vaakatasoon nähdäksesi enemmän tilastoja.

    SARJATAULUKKO KULTALOHKO

    PELAAJAOTTELUTVOITOTTASAPELITTAPPIOTPISTEETVOITETUT GAMETHÄVITYT GAMET
    Anssi Sirviö99001811642
    Saku Komulainen9801168847
    Stig Homberg97021410642
    Matti Kanervo8602127253
    Olli Kokkonen10523129667
    Jukka Seppänen1041598386
    Joonatan Mäkelä730464163
    Jarkko Hyvärinen921656184
    Pekka Loikkanen9118354114
    Sami Puhakka1003734990
    Erkki Halme9108239117

    Käännä puhelin vaakatasoon nähdäksesi enemmän tilastoja.

    X